05.10.2013 / Sedlec A - Jáchymov 3:2 (2:0)

Branky: Hofman Jaroslav, Bílý Tomáš, Kováč Michal - Hekel Pavel, Lorenc Karel.
Sestava: Osten - Florián, Janáček, Horváth, Budil - Krejsa, Limani, Hofman, Bílý - Fenkl, Kováč.  Stř: Oncirk Š., Punejko, Krejčí.

Z úvodního tlaku Sedlec vytěžil 2 góly. Napřed přišel centr do vápna, propadl a nehlídaný Hofman skóroval - 1:0. Pak Janáček narval míč dopředu, tam si ho prsama zpracoval Michal Kováč a vystřelil přesně k tyči - 2:0
O přestávce byl slyšet rachot z Jáchymovské kabiny, ale moc to nepomohlo, protože chvíli po výkopu přišel sedlecký brejk a po závaru se prosadil Tomáš Bílý - 3:0. Jáchymov sice vzápětí snížil (3:1) a také přidal další gól (krásná střela do šibenice, 3:2) , ale protože sedlecký gólman Osten všechny další šance vychytal, má sedlecké áčko do tabulky důležité tři body.
Nejlepší hráč Sedlece: Osten, výborný výkon: Florián, Budil, Horvát.

Rozhodčí: Talpáš Petr, Mrázek Lukáš, Sapoušek Jáchym; Delegát: Fibrich Josef
Pozice v tabulce po tomto zápase: : 12. místo

Pro zajímavost: utkání očima jáchymovských:
Zápas o šest bodů. Hrálo se na hodně špatném, hrbolatém terénu, ale obě strany měli stejné podmínky. Domácí měli problémy se sestavou, nedorazil jim brankář a dovolili si postavit do brány nejlepšího střelce Sedlece Jiřího Ostena, který , jak se nakonec ukázalo byl hlavním strůjcem vítězství domácích. Hosty z Jáchymova už v 5. minutě srazila do kolen hrubá chyba jáchymovského brankáře Kotrče, který si před bránou zařval mám a míč měl opravdu v síti po hlavičce sedleckého útočníka. V 10. minutě mohlo být vyrovnáno po tutovce jáchymovského Tichého, který z bezprostřední blízkosti a nikým nehlídán nastřelil domácího gólmana, od kterého se míč odrazil zpět k Tichému a ten pálil vysoko nad. Další velkou šanci na zkorigování jednobrankového vedení domácích měl Kostka, jeho dalekonosnou sřelu do prostoru šibenice bravurně zneškodnil brankář Osten. Ve 30. minutě se měnilo skóre, bohužel se trefili opět sedlečtí fotbalisté po chybě jáchymovské obrany.
O přestávce bylo v kabině jáchymovských dusno, trenér jim navrhnul, jestli je to nebaví, ať si svléknou dresy a jedou domů, takovou ostudu dělat sami sobě a Jáchymovu je zbytečné. Druhá půle nezačala pro hosty úspěšně, už v 50. minutě se radovali sedlečtí potřetí z gólu z kopačky Tomáše Bílého, na kterém nemohl mít čisté svědomí hostující gólman Kotrč, i když před tím vyrazil dva střelecké pokusy domácích. Jáchymovským se ale podařilo v 52. minutě. gólem Karla Lorence dostat do hry a snížit na 1:3. Od této chvíle se už hrálo jenom na bránu domácích, své superšance nevyužili i ti nejzkušenější hráči Jáchymova, jako jsou Koročinský, Kostka a Hekel. Horalé z Jáchymova se přeci jen dočkali po neustálém tlaku branky Hekelem, který trefil patnáct minut před závěrečným hvizdem rozhodčího Talpáše šibenici sedlecké svatyně - 2:3. Závěrečné obléhání branky sedleckých mohlo přinést vyrovnání, když jeden z mála dobře hrajících a bojujících hráčů Jáchymova Karel Lorenc nasřelil z bezprostřední blízkosti strážce svatyně Sedlece (87. minuta). Za druhý poločas si hosté určitě zasloužili bodovat, ale opět doplatili na neproměňování i těch nejvyloženějších šancí.
Ohlas trenéra Jáchymova: před zápasem jsme se v kabině domluvili, jak budeme hrát, říkal jsem jim, aby stříleli na bránu, že chytá hráč, jako kdybych nic neříkal, šli na něj dvě střely a to ještě vychytal. V první půli se hrál oboustranně takový fotbal, že bychom měli problémy i v té nejnižší okresní soutěži. Bohužel, kromě neproměňování i těch nejvyloženějších šancí nás v důležitých momentech nepodrží ani brankář a tak není divu, že po osmi zápasech nemáme ani bod. Někteří hráči mi připadají, že vidí míč poprvé. Ve druhé půli, po obdrženém třetím gólu se výkon rapidně zlepšil, ale v cestě za lepším výsledkem nám stál v sedlecké bráně výborně chytající, někdy i s velkým štěstím, nejlepší střelec Sedlece Osten.