18. 6. 2016 / Sedlec - Kyselka 5:3 (2:2)

Branky: 4. Bláha Tomáš (vl.), 44. Patera Radek, 70. Schönwalder Dalin, 78. Schönwalder Dalin, 89. Schönwalder Dalin - 11. Hlaváč Josef, 35. Rauscher Denis, 88. Rauscher Denis.
Sestava: M. Kašák -  M. Kováč, J. Janáček, F. Petra, Š. Oncikr - P. Bílý (63. D. Campisano), P. Krejsa, J. Horváth (46. J. Budil), R. Patera - D.Schonwalder, L. Berger.

Do Sedlece přijel na poslední utkání sezóny poslední tým tabulky SK Kyselka, který navíc byl jen v 10 lidech. Během úvodu jim naštěstí přijel 11. hráč, takže se většina zápasu hrála v plném počtu.

4.min.: Sedlec se do soupeře pustil zostra, hned v úvodu přišel centr do vápna, Kováč ale před práznou bránou promáchl. Akce pokračovala dál, přišel centr z druhé strany, Michal Kováč opět promáchl, ale naštěstí stínující obránce Bláha si srazil balón do branky - 1:0.
Po gólu začal Sedlec hrát tak, že vítězství přijde samo a tak překvapivě lepší byla v dalších 15-20 minutách Kyselka.
11.min.: Kyselka zaútočila, centr do vápna, jeden hráč míč netrefil, ale druhý (Jaškin) si ho stopnul a vystřelil k tyči - 1:1
35.min.
: Kyselka jde do vedení. Další centr ve vápně Sedlece si našel Denis Rauscher, prosadil se přes stopera Oncirka a zblízka procedil Kašáka - 1:2
44.min.
: Radek Patera dostal rychlou přihrávku od Patrika Bílého, vnikl do šestnáctky, tam si zasekávačkou položil obránce a umístil míč k bližší tyči - 2:2. Hezká individuální akce přinesla vyrovnání těsně před odchodem do šaten.

Ani ve druhém poločase se poslední tým tabulky nevzdával a aktivní hrou zaměstnával sedlecké hráče.
Zápas se zlomil v 70.min., kdy Janáček odkopl z nouze, kyselský obránce míč podskočil a Dalin se řítil sám na brankáře. Nezazmatkoval a lehce ho obstřelil - 3:2.
78.min.: Hráč, který hrál celý zápas tužku, Dalin Schönwalder, střílí svůj druhý gól. Míč k němu při při útočné akci Sedlece šprajcem protlačil Horvát a Dalin bombou k tyči zvyšuje na 4:2.
88.min.: Kyselka vykřesala naději. Hráči dobře rozehráli přímák a po závaru se zblízka (podruhé) prosadil Rauscher - 4:3 (VIDEO gólu ZDE). Při této akci šel útočit i kyselský brankář Voráček, který se po gólu pomalu vracel do branky.
89.min.: Toho si všiml rozehrávající Dalin, který přímo z rozehrávky po gólu napálil míč ze středového bodu a ten krásně zapadl do branky - 5:3. Nejhezčí moment zápasu, hráči Kyselky se po sobě jen nevěřícně dívali, někteří dokonce naivně protestovali "vždyť on ani nerozehrál" .....

I přes nepřesvědčivý výkon tedy Sedlec potvrdil roli favorita tohoto utkání a celkově skončil na 7. místě Okresního přeboru 2015/2016.

Zpráva rozhodčího:
Chyba domácího mužstva při vyplňování ZoU : hráč domácího mužstva č. 14 Schönwalder Dalin nebyl zapsán v základní sestavě ani v průběhu zápasu nebyl střídán. HR nemohl proto vyplnit všechna střídání v ZoU. Při kontrole ZoU před potvrzením si toho všimnul i vedoucí hostí, který trval na tom, aby toto bylo zapsáno ve zprávě HR. Ke všemu hráč č. 14 dal během druhého poločasu tři branky.Hráč č. 16 byl zapsán v základní sestavě, přičemž do druhého poločasu z nahlášení kapitána mužstva střídal za hráče č. 10. Toto střídání jsem nemohl zapsat, protože mi systém nemohl nabídnout hráče ze základní sestavy.Tyto technické chyby při vyplňování ZoU domácím mužstvem se staly zřejmě z důvodu časového tlaku, poněvadž ZoU neměli předvyplněn a vyplnit ho přišli až 10 minut před začátkem utkání, kdy jim ZoU zpřístupnil HR. Vedoucí domácího mužstva i zástupce oddílu pan Demjan se během zápisu zjištěných skutečností HR, vyjadřovali o nesmyslnosti postoje vedoucího hostujícího mužstva, potažmo HR k řešení této situace. HR i vedoucí hostí ovšem jen upozornili na technickou chybu v ZoU. Řešení této situace je plně v kompetenci komise STK OFS Karlovy Vary.
Zápis z jednání STK OFS Karlovy Vary č. 29 ze dne 23. 6. 2016:

STK uděluje pokutu 500 Kč oddílu KSNP Sedlec za nedodržení ustanovení SŘ – pozdní vyplňování ZoU + neoznámení rozhodčímu výměnu hráčů před zahájením utkání (základní sestava – náhradník).