25.10.2014 / Sedlec A - Ostrov B 4:1 (3:1)

Sestava: Dvořák - Oncirk Š., Kadlec, Šik, Budil - Jelínek, Krejsa, Hofman, Tůma - Fenkl, Knushi. Střídání: Novák, Dalin. Trenér: Brožík, Demjan.
Branky: Krejsa Petr 3, Fenkl Tomáš - Zeronik Josef.

Na rozbahněném terénu (Fan prej pustil před zápasem závlahu, ale to je možná jen vtip) se utkal předposlední (Sedlec) se čtvrtým týmem tabulky. A utkání začlo podle předpokladů. Ostrov měl navrch, v prvních 20 minutách se hrálo téměř výhradně na domácí polovině a z převahy také rezultoval první gól. Přímý kop, míč jde přes zeď, gólman Dvořák po něm jde, ale i když mu spadne těsně k rukavici, stejně proklouzne do brány - 0:1, sedlecký gólman si drbe hlavu. Naštěstí jeho kolega v ostrovské brance ho v tom nenechá a sám si sráží ve 20.min. sedlecký roh (Krejsa) do branky - 1:1. Pak přišla tutovka Ostrova, jejich hráč se ocitl sám před na malém vápně, ale hypnotizér Dvořák ho vystrašil a střela šla vedle šibenice. Pak Sedlec ožil a ve 25.min. šel do vedení. Přímý kop Štěpána Oncirka skoro na půlce, Tomáš Fenkl si hezky naběhl a prodloužil balón až do sítě - 2:1. A střelecky velmi produktivní poločas uzavřel Petr Krejsa, který po rohu zvyšuje hlavou na 3:1
Hned po přestávce utekl rychlý Fenkl po křídle, vracel zpět do vápna, kde si míč našel dnes střelecky potentní Petr Krejsa a pohodlně dokončil svůj hattrick - 4:1. Zbytek zápasu se už víceméně dohrával, nepřišla žádná vyložená šance ani na jedné straně a tak důležité tři body zůstávají v Sedleci.
Perličky zápasu:
- Sedlec nastoupil s nejmladší stoperskou dvojcí v historii, nutno říct, že stoper Oncirk (1996) i předstoper Šik (1995) si vedli velmi dobře.
- Petr Krejsa vstřelil hattrick. Bravo.
- Brankář Miki Dvořák (hostování z Ostrova) slíbil za vítězství sud. Bravo.
- Po zápase se šlo regenerovat do bazénu se slanou vodou v Sedleci.

Rozhodčí: Chrástecký František, Hrnčál Jiří, Klinger Radim; Delegát: Hodač Petr.
Pozice v tabulce po tomto zápase: 11. místo.

POHLED Z DRUHÉ STRANY, FK OSTROV, TEXT Z FACEBOOKU:
Po šíleném výkonu jsme zaslouženě prohráli.
Do zápasu jsme vstoupili aktivně a po Zeronikově přímém kopu jsme vedli 0:1 Poté jsme měli ještě několik 100 % šancí , ale naše ležérnost v jejich proměňování nás připravila o větší vedení. Co se ale dělo pak , to mi hlava nebere ještě teď. 3 rohy 3 góly. První David Novotný nikým, neatakován pouští míč na roh. Domácí kopou nepovedený roh Láďa Sulák si sráží míč do branky . Druhý Láďa Sulák nepochopitelně vybíhá na míč , který plachtí někam k penaltě, domácí hráč s kterým nikdo neskáče zátylkem posílá míč do opuštěné branky. Třetí Ostrovští hráči se hádají, pět jich stojí zády ke kopajícímu hráči, nikdo nehraje , domácím stačilo trefit branku.
O poločase byla menší bouřka, řekli jsme si že to otočíme, výsledek, rozehráli jsme výkop druhého poločasu tak, že 2 hráči domácích běží sami na bránu 4:1 a je po zápase. Na hřišti se trápí 11 zoufalců, trenér v mokrých botech obalených bahnem se těší až bude konec zápasu a v duchu se omlouvá Novým Hamrům za to že, vždycky říkal, že to je nejhorší hřiště v okrese a Sedlec je v laufu a dokazuje , že i na tomhle hřišti s dají dát i tři přihrávky po zemi za sebou. Dneska to byla od nás parodie na fotbal. Můžeme se vymlouvat, že byl hrozný terén, že hrálo áčko, Slávia hrála derby se Spartou, že byli lidi nemocní , že dorostenci slavili 17. narozeniny ( to mi taky hlava nebere), ale pravda je taková, že podle jmen přijel silný tým, který měl vyhrát a místo toho ..... ani jsme nebojovali nic. Udělali jsme Ostrovu ostudu. Překonalo to druhý poločas poločas se Žandovem.
Jediný světlý moment ? V Otovicích mají dobrou cukrárnu a byla po cestě. Chtělo by to říct je to za námi hoďme to za hlavu, já jsem toho plnej, tak jsem se Vám vykecal tady na Facebooku. Jen připomínám , minulý podzim jsme končili s 16 body a považovali jsme to za neúspěch, při těchto výkonech budeme mít 18, nevím jestli to mám považovat za úspěch.