15.08.2021 / Habartov - Sedlec 3:2 (1:1)

Branky: 9. D. Houdek , 51. D. Houdek , 66. D. Houdek - 36. J. Vydra , 70. J. Košťál
TJ Baník Habartov
M. Mitterpach [-] - M. Pajer [-] , T. Tamajka [-] , P. Formánek [-] , A. Radimerský [-] , M. Janík [-] (70. N. Sarkisov [-] ) , M. Tancl [-] , J. Křepela [-] , V. Tichý [-] (60. P. Müller [-] ) , D. Houdek [-] , D. Dlábik [-] (60. P. Müller ml. [-] )
TJ KSNP Sedlec
L. Juhás [-] - J. Košťál [-] , P. Gregor [-] , P. Václavík [-] , M. Kováč [-] (46. J. Hrbatý [-] ) , L. Hraba [-] - D. Štěpán [-] , F. Kotrč [-] , P. Krejsa [-] , J. Vydra [-] (66. J. Sůva [-] ) - J. Hudec [-]
ŽK: 60. P. Formánek , 78. A. Radimerský - 79. P. Krejsa .

Hodnocení a rozhovor s trenérem M. Štychou na Facebooku KKFS:
První zápas nováčka I. B třídy nedopadl vítězně (Baník Habartov - KSNP Sedlec 3:2), přesto trenér Sedlece M. Štycha nehodnotil utkání jako fiasko.
"Na hřišti byla vidět vyšší kvalita hráčů Habartova, předčili nás hlavně v důrazu a tvrdosti, ale měli jsme i pasáže, kdy jsme domácí zatlačili a mohli vyrovnat. KSNP Sedlec je zatím příliš "měkký" tým, nedůraz jsme ukázali hlavně při dvou rohových kopech, kdy nás Baník trestal."
Přesto neodjíždíte z Habartova s výpraskem.
"Hodně nás podržel gólman Juhás. Také si cením toho, že jsme dokázali venku vstřelit dvě branky. Unikátní byla hlavně ta po rohu Sedlece, kdy se prosadil nejmenší muž na hřišti, naše nová posila, Jarda Košťál."
A co další zápas, odjíždíte na tůru přes Karlovarský kraj, až do Aše.
"V tomto utkání už budu mít k dispozici skoro půlku týmu, hráče základu, kteří z nejrůznějších důvodů nemohli v Habartově nastoupit. Do Aše si jedeme minimálně pro bod, ale naším hlavním cílem v nováčkovské sezóně je bodovat doma."

Zápas z pohledu portálu Fotbalunas.cz
TJ Baník Habartov hostil v rámci 1.kola 1.B třídy karlovarského Kraje nováčka této soutěže, z okresu postupivšího TJ KSNP Sedlec. Do utkání vstupovali domácí jako mírný favorit, stovka přítomných diváků měla roli favorita podpořit.

Zápas začal opatrně na obou stranách hřiště. Oba týmy vycházely ze zajištěné obrany a spíše čekaly na první chybu soupeře. Ta nastala již v 9.minutě při nedorozumnění v obraně hostujícího celku, kterou využil osamocený Daniel Houdek, který po přesné nahrávce z vápna neminul. Z prvního poločasu bylo patrné, že se jedná o první mistrovské utkání po dlouhé době a oba týmy řešily řadu nepřesností až do 36. minuty, kdy skóroval Jakub Vydra z obdobné situace jako domácí celek. Stav utkání v poločase 1:1.

Druhý poločas začal lépe pro domácí, kteří dokázali využít hned první příležitost v 51.minutě a střelcem byl opět Daniel Houdek. Po dalších 15 minutách to byl opět Daniel Houdek! v 66.minutě tento střelec zápasu vsítil hattrick - 3:1. Zápas se mohl zdát, že je rozhodnutý, ale Sedlec se rozhodně nevzdával a za necelé 4 minuty našel rychlou odpověd Jaroslav Košťál a vykřesal naději na vyrovnání tohoto zápasu. Po zbytek zápasu, byli domácí pod tlakem, ale dokázali si s tím poradit a zároveň hrozili nebezpečnými brejky, ale ty nedokázali využít, proto konečný stav 3:2 a tři body bral domácí celek TJ Baník Habartov.

Ohlasy k zápasu:
Lukáš Nýdl (TJ Baník Habartov): ,Před zápasem jsme si říkali, že nás nečeká nic lehkého. První zápasy bývají nevyzpytatelné a proto jsme kladli důraz na zajištěnou obranu a vyvarování se zbytečných chyb. To se nám dařilo, nepouštěli jsme soupeře do šancí. Na čem určitě musíme zapracovat, tak využívání gólových příležitostí, kterých jsme měli spoustu, obzvlášť ve druhé půli, kde jsme měli několik šancí soupeři odskočit o tři branky. Místo toho jsme se následně dostali na jednobrankový rozdíl a pod tlak. Zápas celkově pro nás hodnotím pozitivně, hlavní jsou tři body a víme na čem musíme zapracovat.

Autor: David Křížek / Fotbalunas.cz

I. B třída, pozice v tabulce: 9. místo.