19.09.2009, 10:30 / D.Žandov - Sedlec 1:3 (1:1)

Branky: Bartošek Zdeněk - Osten Jiří 2, Hruška Ondřej.
Sestava: Flekač - Hruška, Lehečka, Janáček, Vyskočil - Ludvík, Psohlavec, Hofman, Kováč - Osten, Berger. Střídali: Říha, Duda.

I když hrál Sedlec venku, vlítl na soupeře, jako by hrál na domácím trávníku a výsledkem tlaku byl gól, který dal po rohu Jirka Osten hlavou - 0:1. Gól jako by Sedlec zabrzdil, hra se vyrovnala - stejně jako skóre. Domácí hezkou akcí pronikli do vápna, zpětný centr od čáry, útočník hlavičkuje a vyrovnává - 1:1.
Hned v úvodu druhého poločasu přišla nejhezčí akce zápasu. Kováč odcentroval z půlky křižný pas do vápna, kam si naběhl obránce Hruška a hlavou nekompromisně zavěsil - 1:2. Tři hlavičky, tři góly. Definitivu zápasu dal hned o pět minut později svou druhou brankou Osten. Hofman z trestňáku nacentroval, Janáček sklepl a Osten míč napálil do víka - 1:3. Sedlec má po šesti zápasech 12 bodů, tedy tolik, co loni za celý podzim, a stále se drží v tabulce na předních místech.

Jak zápas viděl Karlovarský deník:
Sedlec vyučil Žandov ze střelecké produktivity.
Kanonýr Jiří Osten? Tak o tom nechtějí v Dolním Žandově nejméně týden vůbec nic slyšet. Důvod? Sedlecký šutér totiž rozhodl dvěma góly o tříbodovém zisku svého týmu KSNP Sedlec na půdě nováčka v rámci šestého kola krajské I. B třídy.
Samotný zápas na půdě Žandova načali lépe hráči z předměstí Karlových Varů. Nejvíce pak zlobilo žandovskou obranu útočné duo hostů ve složení Osten, Berger. Při sérii rohových kopů Sedlece, kdy prokazoval Osten své hlavičkářské přednosti, si domácí jedenáctka nevzala fotbalové ponaučení a v 17. minutě na to doplatila. To nejdříve málem zboural při rozehrávání rohového kopu sedlecký Ludvík rohový praporek, aby hned nato další roh posadil přesně na hlavu dlouhána Ostena mladíček v dresu hostů Kováč.
Vedení však Sedlec uspokojilo a postupně se do hry začali zapojovat i domácí. S přibývajícím časem pak působili na hřišti nebezpečným dojmem. Ani tohle varování však Sedleckým nestačilo, a tak přišel zasloužený trest. Ve 35. minutě se střelecky prosadil hlavou po parádní fotbalové akci v podání žandovských fotbalistů Zdeněk Bartošek. Do konce prvního poločasu se již nic podstatného nezměnilo, a tak se šlo do šaten za nerozhodného stavu.

Sedleckou kabinou musel během vítané pauzy prolítnout řádný fotbalový uragán. Důvod? Po změně stran totiž nastoupil na hrací plochu zcela jiný tým. Pohyblivý, bojovný. Za to byl pak Sedlec i brankově odměněn. V 63. minutě totiž načechral přetažený balon na svých kopačkách sedlecký Kováč, na jeho centr si na zadní tyč naběhl Hruška, který hlavou opět strhl fotbalové misky vah na stranu hostů.
Poté si domácí vytvořili tlak, zatímco Sedlec hrozil pro změnu rychlými brejky. Jeden z nich pak domácí zastavili u půlící čáry v podobě nedovoleného zákroku na Ostena. Přímý kop poté poslal do ´ohně ´ Hofman. Padající centr sklepl ligově ke kopačkám Ostena Janáček a sedlecký šutér následně vymetl svou pumelicí šibenici žandovské svatyně. Domácí se však nevzdávali a bojovali, ale kýžené branky, která by je poslala zpět do utkání, se již nedočkali. Ba naopak. Ještě mohli inkasovat, to když Osten přiměl svým důrazem k chybě domácího gólmana, ale kapitán hostů nevyřešil následnou výhodu podle přání svých spoluhráčů.
Autor: Daniel Seifert, Denik.cz.