24.08.2013 / Sedlec A - Ostrov B 4:0 (1:0)

Sestava: Vrba - Lehečka, Florian, Šik - Svoboda, Janáček, Bílý, Budil, Krejsa - Limani, Ničiporenko. Trenér: J.Lehečka.
Branky: Svoboda Milan 2, Bílý Tomáš, Ničiperenko Vitalij.

Rozhodčí: Kroupa Jiří, Lhotka, Hanilec Přemysl; Delegát: Gendráč Miloslav.
Pozice v tabulce po tomto zápase: : 6.místo.

Zápas pohledem trenéra FK Ostrov Petra Wolfa:

Do zápasu jsme vstupovali notně oslabeni, protože ve stejný čas hrálo i naše áčko a dorost hrál od 14.00, přesto jsme si museli pro 4 dorostence dojet. A do hry se dostal i druhý brankář. Proto sestava vypadala takto Dvořák - Třeštík Považan Zeronik Horváth Pelzman (46. Horák)Wolf Vlasák Koutský (46.Lang) - Holoubek Sulák (65. Wolf st.)

Na hřišti které připomínalo zorané pole jsme se snažili maximálně zjednodušit hru a využít postavy Aleše Holoubka. Bohužel nesehranost tohoto týmu byla příliš znát a nedocházelo ke správnému doplňování v útočné fázi, tak obě mužstva praktikovala nakopávání balonů a obě obrany si s tím dokázali v celku bez problémů poradit. Výjimkou byla 20.min kdy se nám povedla jedna z mála akcí po zemi, Horváth se vlevo uvolnil přihrál Wolfovi ten nádhernou přihrávkou uvolnil Koutského a ten mohl ve svém prvním zápase za muže otevřít skóre. Bohužel sám tváři v tvář brankaři ani na dvakrát neproměnil. Ke konci poločasu domácí zejména po levé straně víc zlobili a my pomalu čekali na poločas a naše polevení se nám hrubě nevyplatilo. Ve 40. Min Považan kontroloval míč do autu , nechal se oběhnout protihráčem, tomu se podařilo z lajny šťastně odcentrovat přímo na hlavu spoluhráče, který přeloboval našeho nekoncentrovaného brankáře, jenž si už šel pro balon a nestačil se vrátit zpět do brány.

Do druhé půle jsme vystřídali Koutského a Pelzmana a nahradili je Langem a Horákem. Bohužel všichni čtyři měli za sebou zápas, který jim skončil hodinu před zápasem. A dále jsme vysunuli do zálohy Horvátha, abychom posílili útočnou fázi.

Obraz hry se příliš neměnil a my jsme se nedokázali v útočné fázi příliš prosadit. V 58.min jsme udělali další hloupou chybu, kdy Zeronik hloupě místo jednoduchého řešení situace odkopem, začal v pokutovém území kličkovat, byl o míč obrán a dvojice soupeřových útočníků si už s osamoceným brankařem poradila. V této situaci jsme zvolili nouzové řešení do útoku se společně s Holoubkem postavil veterán Wolf st. Zeronik se vysunul na zálohu a vzadu jsme hráli pouze na tři obránce. Vynutili jsme si tlak, ale naše pokusy byly marné Holoubek i oba Wolfové měli po dvou šancích, ale co Sedlec proměnila my ne, i když jsme se dvakrát marně dožadovali penalty. Místo toho jsme inkasovali potřetí, kdy nepřesná pomezní rozhodčí signalizovala ofsajd, naše obrana přestala hrát, ale hlavní nechal pokračovat ve hře a než jsme se vzpamatovali bylo již 3:0. Zmar byl dovršen v poslední minutě, kdy Dvořka pustil přímý kop ze 40 metrů, protože hrubě podcenil dalekonosnou střelu a myslel si , že míč jde mimo. Tím byla naše frustrace dovršena. Góla bychom nedali ani kdyby se hrálo 2 dny a o remízu jsme se připravili vlastní vinou, svou nedůsledností a podceněním situací. Snad se na Trstěnice připravíme lépe mentálně a budeme mít větší chuť do hry.