28.3.2010, 14:00 / KSNP Sedlec - Jiskra Březová 5:1 (2:1)

Branky: Bílý Tomáš 2, Filipčík Luboš, Berger Lukáš, Hudec Vladimír - Košťál Jaroslav.
Sestava: Tolstikov - Vyskočil, Soukup, Janáček (Lehečka), Psohlavec - Hruška, Filipčík (Hudec), Ludvík, Kováč (Říha) - Bílý, Berger. Trenér: Zdeněk Ježek.

Poměrně jednoznačné utkání, které však pro Sedlec nezačalo dobře. Hned v úvodu březovský záložník Košťál přeloboval gólmana a bylo to 0:1. Sedlečtí naštěstí odpověděli okamžitě, v 15.min. napřáhl za vápnem Tomáš Bílý, jarní posila, a bylo vyrovnáno - 1:1. V dalším průběhu zápasu několikrát Sedlec podržel gólman Tolstikov, na druhé straně sedlecké šance také zůstaly nevyužité. Až v závěru poločasu po krásné akci Berger - Kováč - Filipčík uklidil balón do prázdné brány posledně jmenovaný - 2:1. Druhý poločas byl o něčem jiném. Sedlec Březovou téměř nepustil před vlastní bránu a naopak sám trestal chyby v obraně hostů . Svůj druhý gól přidal (po přihrávce Bergera) Tomáš Bílý - 3:1, pak si pozice prohodili a po přihrávce Bílého se prosadil Berger - 4:1. Nakonec gól slavila i druhá jarní posila (z Doubí) Hudec - 5:1. Hoši děkujem, vykročení do jara bylo excelentní.

Rozhodčí: Klinger Radim, Kozák Rudolf, Sopko Ondřej; Delegát: Rusňák Miroslav. Hráno na UMT v Drahovicích K.Vary.
Mistrovský zápas, 1.B třída muži. Pozice v tabulce po tomto zápase: 3.místo.

Zajímavosti zápasu:
1. Hned v prvnm zápase se gólově prosadily obě posily Sedlece pro jaro 2010, Bílý i Hudec.
2. V 92.min. vyloučen Kučera (Bře) za hloupé zakopnutí míče. Rozhodčí vytáhl červenou a pak hned odpískal konec zápasu.
3. Přesně před týdnem vyhrála Březová v pohárovém utkání 2:1 a vyřadila Sedlec z Krajského poháru. Pomsta tedy byla sladká.

Článek v Karlovarském deníku: ZDE. Obsahuje fotogalerii.