Sparta - Slavia 2009

  Sparta - Slavia 9:9 (4:2)  
Branky Sparty: Zeroník 4, Siegl 2, Berger 2, Zeroník jun. (8 let, divácká penalta), 
Branky Slavie: Štípek 3, Ulich 2, Vágner, Drahoš, Seifert, Rysl (divácká penalta)  

Přátelské utkání hráčů Sparty a Slavie (35+) a jejich příznivců.
Sestava Sparty: Jokš Milan - František Straka, Jiří Novotný, Zdeněk Svoboda, Frýdek Martin, Josef Němec, Horst Siegl, Petr Kouba - Špak Jiří, Kopřiva Jakub, Klein Tomáš, Tůma Luďa, Řáda Pepa, Király Michal, Berger Lukáš, Zeroník Pepa. Coach: Jarda Janoušek.
Sestava Slavie: Ciglanský Josef - Ivo Ulich, Robert Vágner, Radek Bejbl, Pavel Novotný, Petr Vrabec - Štípek Standa, Marek Libor, Seifert Daniel, Hranička Ondřej, Drahoš Jan, Havelka Petr, Káva Petr, Pospíšil Marek.
Rozhodčí: Suchan.

Sedlec ovládlo premiérové derby pražských ´S´.
Svátek fotbalu. Fotbalová podívaná, jak se patří. Se vším všudy. Osmnáct vstřelených branek to jen dokazuje. O čem je řeč? Přece o premiérovém derby pražských 'S' hráčů nad pětatřicet let, které o sváteční neděli pořádal ve svém fotbalovém areálu KSNP Sedlec.
Na jedné straně bývalý reprezentační kouč František Straka, sparťanská dvojčata Horst Siegl a Martin Frýdek, brankář Petr Kouba či šutér Zdeněk Svoboda nebo ostřílený obránce Jiří Novotný. Na straně druhé řízný obránce Petr Vrabec, dvoumetrový dlouhán Pavel Novotný či snajpr Robert Vágner nebo velmi dobře technicky vybavený bývalý slávistický záložník Ivo Ulich.
Že to není možné? Ale je. Alespoň v Sedleci. Kdo totiž zabrousil v nedělním odpoledni do areálu Sedlec, určitě nelitoval, na vlastní oči tu zhlédl v exhibici plejádu fotbalových celebrit. V té nešlo ani o výsledek, ale především o pobavení fanoušků obou táborů. Povedlo se. Za tři nasbírané fauly na každé straně totiž mohli vylosovaní diváci kopat pokutový kop, pro některé to byl určitě nezapomenutelný zážitek.
Výběr pražské Sparty přivedl na hrací plochu trenér Jaroslav Janoušek, výběr pražské Slavie zase Jiří Diviš. Vstup do exhibičního duelu měli lepší sparťané, kteří se brzy ujali dvoubrankového vedení, když se dvakrát střelecky zaskvěl Josef Zeronik. Slávisty pak dostal zpět do hry kontaktní brankou po spolupráci s Radkem Bejblem přesnou ranou Robert Vágner. Jenže sparťané měli v záloze šutéra Zeronika, který tak během první dvacetiminutovky docílil po spolupráci se Zdeňkem Svobodou a Petrem Koubou hattricku. Pak zavzpomínal na své prvoligové kanonýrské vlohy po individuální akci slávistický Ivo Ulich.
Poločasový stav stanovil přesnou ranou po spolupráci se svým sparťanským dvojčetem Martinem Frýdkem abertamský rodák Horst Siegl.

Po změně stran se však hráči Sparty přesvědčili o mottu pražské Slavie. Jakém? Přece – červenobílá, bojová síla. Po samostatné akci se totiž prosadil Stanislav Štípek a vyrovnání přinesl po třech faulech vylosovaný divák pan Rysl. Poté dal vědět o svých střeleckých dovednostech sedlecký hráč v barvách Sparty Lukáš Berger, jenže ihned z rozehry nasměroval lobem balon za záda sparťanského brankáře Milana Jokše Stanislav Štípek. Ten pak po spolupráci s Ulichem a Vágnerem poslal dokonce Slavii poprvé v exhibici do vedení.
Vyrovnání v derby přinesl opět vylosovaný divák, tentokrát se za Spartu střelecky prosadil Zeronik junior. Výběru Sparty to však nebylo nic platné, když misky vah strhl na stranu Slavie sedmým gólem Jan Drahoš. O vyrovnání se poté postaral svou druhou brankou v duelu sparťanský šutér Lukáš Berger. Pak ukázal pro změnu něco málo ze svého fotbalového umu slávista Ivo Ulich, a Slavie byla rázem na koni.
Z toho ji sesadil bleskurychle kanonýr Sparty Horst Siegl, který si v zápase na své konto připsal svou druhou branku. Slavie však dále pokračovala v ofenzivním pojetí hry, a to se jí vyplatilo. V závěru exhibice totiž vstřelila zásluhou Marka Pospíšila devátou branku. Konečnou podobu výsledku pak dal svou čtvrtou brankou v utkání hroznětínský šutér v dresu pražské Sparty Josef Zeronik.
autor: Daniel Seifert, Karlovarský deník (originál článku ZDE)

Fotogalerie: Sparta - Slavia 5.7.2009

Podrobná fotogalerie na adrese Sedlecke.rajce.net TADY.

ČLÁNEK Z KV DENÍKU 8.6.2009

Chceš si zahrát v dresu Sparty či Slavie?

V lázeňském městě si odbyde svou premiéru derby pražských ´S´, hráčů nad pětatřicet let.
Autor: Daniel Seifert
--------------------------------------------------------------------------------
To bude mazec. Na jedné straně Siegl, Frýdek, Kouba, Němec, na druhé pak Zelenka, Bejbl, Suchopárek či Kozel? Že to není možné? Ale je!

V neděli 5. července totiž pořádá KSNP Sedlec ve svém fotbalovém areálu společně se Sportinvestem KV fotbalovou exhibici. Ale pozor, ne ledajakou. V lázeňském městě si odbyde svou premiéru derby pražských ´S´, hráčů nad pětatřicet let. Na hrací ploše se tak příchozím divákům představí celá plejáda fotbalových ikon z obou klubů. „Vstupné je lidové, třicet korun,“ odtajnil organizátor akce Milan Demjan.

Ale to není vše. Pořadatelé akce připravují pro diváky vskutku netradiční soutěž. Za pět nasbíraných faulů bude během utkání vylosovaný divák kopat buď za Spartu, či Slavii pokutový kop. Celý program začne v Sedleci již od 15 hodin, kdy vyběhnou na trávník ve fotbalové exhibici hráčské naděje pořadatelského klubu.

Samotná exhibice začne na sedleckém stadionu v 17 hodin. Tím však pořadatelé nekončí. Pro fanoušky připravili přímo fotbalovou lahůdku. Jakou? Mohou se totiž v exhibici objevit po boku fotbalových celebrit. Máte narozeniny nebo byste rádi udělali svým nejbližším radost? Tak máte jedinečnou možnost. Čtyři nadšenci se mohou objevit jak v dresu Sparty, tak i Slavie.

Jak na to? Stačí odpovědět na jednoduchou otázku Deníku a poté vyčkat na slosování, které bude na programu v pátek 3. července a vzejdou z něj čtyři účastníci exhibice jak pro tým Sparty, tak Slavie. Fotbalisté Sedlece věnují celý výtěžek této akce na dobročinné účely.

„Určitě by to byl hezký dárek pro některého z fanoušků, čímž mohou zájemci dát svému nejbližšímu dárek v podobě účasti v této exhibici. Výtěžek této akce věnujeme kostelu svaté Anny v Sedleci,“ podotkl k akci organizátor Milan Demjan.

Zájemci o účast ve fotbalovém derby mohou kontaktovat organizátora Milana Demjana na tel. čísle: 777 122 764, který jim podá potřebné informace.

Soutěž pro čtenáře Deníku
Chcete si zahrát v dresu Sparty či Slavie? Pokud ano, stačí pouze správně odpovědět na soutěžní otázku na kupónu v tištěné verzi Deníku a zaškrtnout tým, za který chcete nastoupit. V pátek 3. července budou vylosováni ze všech správných odpovědí čtyři šťastlivci, kteří si zahrají v dresu Sparty, a další čtyři v dresu pražské Slavie.
Správné odpovědi zasílejte do čtvrtka 2. července na adresu: Karlovarský deník, T. G. Masaryka 32, Karlovy Vary, 360 21.
Do slosování budou zařazeny jen originální vyplněné soutěžní kupony Deníku.

Nominace
AC Sparta Praha: Petr Kouba, Martin Frýdek, Horst Siegl, Ivan Hašek, Michal Bílek, Jiří Novotný, Roman Vonášek, Petr Vrabec, Ivan Čabala, Josef Němec, Jiří Němec a další.
SK Slavia Praha: Radek Bejbl, Daniel Šmejkal, Pavel Kuka, Jan Suchopárek, Vladimír Šmicer, Luděk Zelenka, Luboš Kozel, Radim Nečas, Ivo Ulich, Pavel Novotný a další.

Vyhledávání

© 2012 www.OKstudio.eu . Všechna práva vyhrazena.