o.3 místo : Sedlec A - Slavia jun. (2:1 pen.)

finále : Sedlec Old Boys - Dalovice (0:4)

Šachťar Old Boys (U) 6

Napsali o turnaji :
Tým Dalovic si připsal triumf na Citroën Cupu

V rámci letní přípravy na premiérovou sezonu v krajské I. B třídě pořádal KSNP Sedlec ve svém fotbalovém areálu o víkendu mezinárodní Citroën Cup 2008.

V Sedleci se tak utkalo o vítěznou trofej šest týmů, a to Sedlec Old boys, ukrajinský Šachťar Old boys team, německý Wildenau, Dalovice, Slavia Junior a pořádající tým KSNP Sedlec. Turnaj se hrál ve dvou tříčlenných skupinách systémem každý s každým dvakrát dvacet minut podle platných pravidel kopané. Po odehrání skupin pak přišly na řadu boje o konečné umístění, ve kterém se střetli o první příčku vítězové skupin, dále pak druhý s druhým o třetí místo a poslední týmy z obou skupin si to rozdaly o příčku pátou.

Ve skupině A si nejlépe počínali hráči Sedlece Old boys, kteří jako jediní ani jednou nezaváhali a zaslouženě postoupili do finále turnaje. Druhou příčku obsadil tým KSNP Sedlec, který si připsal na své konto tři body. Poslední příčku pak obsadili bez bodu fotbalisté Šachťaru.

Skupina A: Sedlec Old boys – Šachťar 3:0, KSNP Sedlec 3:2. Šachťar – Sedlec 0:1.

Skupinu B projeli bez ztráty kytičky hráči Dalovic, kteří postoupili do finále. Druhou příčku obsadil tým Slavie Junior a třetí místo si připsali na své konto fotbalisté německého Wildenau.

V boji o konečné páté místo zvítězil tým Wildenau, když Šachťar porazil v poměru 5:2. Bronz si vystříleli v utkání se Slavií Junior až po penaltové loterii fotbalisté Sedlece. Finále pak bylo jednoznačnou záležitostí Dalovic, které nasázely sedleckému Old boys týmu čtyři branky.

Výsledkový servis
o 5. místo: Šachťar – Wildenau 2:5
o 3. místo: KSNP Sedlec – Slavia Junior 1:1 (na pk 4:2)
o 1. místo: Dalovice – Sedlec Old boys 4:0

Všechna utkání odřídila s přehledem před třemi stovkami diváků trojice rozhodčích ve složení Bauer, Nehasil, Zázvorka.

Autor: Daniel Seifert, Karlovarský deník, 7.8.2008