Sezóna 2002 / 2003

 

15.08.2002 / JISKRA BŘEZOVÁ - KSNP SEDLEC 1:5 
17.08.2002 / TJ DDM ST. ROLE “B” – KSNP SEDLEC 5:3
20.08.2002 / TJ ČECHIE DALOVICE – KSNP SEDLEC 4:3
25.08.2002 / KSNP Sedlec - TJ Květnová 3:1
01.09.2002 / Sokol Teplá B - KSNP Sedlec 1:1
08.09.2002 / KSNP Sedlec - SK Božíčany 3:1
14.09.2002 / Sokol Chyše - KSNP Sedlec 1:1
22.09.2002 / KSNP SEDLEC - SOKOL SADOV 4:0
28.09.2002 / SOKOL BOCHOV – KSNP SEDLEC 2:3
06.10.2002 / KSNP SEDLEC – RZ ABERTAMY 2:2
12.10.2002 / SOKOL ŽLUTICE - KSNP SEDLEC 3:5
20.10.2002 / KSNP SEDLEC - TJ NEJDEK 1:3
26.10.2002 / ÚDRČ - KSNP SEDLEC 3:1
03.11.2002 / KSNP SEDLEC - SOKOL ŠŤEDRÁ / ODLOŽENO pro nezpůsobilý terén.
09.11.2002 / AJAX KOLOVÁ - KSNP SEDLEC / ODLOŽENO pro nezpůsobilý terén.
17.11.2002 / KSNP SEDLEC - SOKOL TOUŽIM 3:2
29.03.2003 / SOKOL KVĚTNOVÁ – KSNP SEDLEC 2:6
 

JISKRA BŘEZOVÁ - KSNP SEDLEC 1 : 5
15.8.2002
přátelské utkání
branky Sedlece : Oldřich Kozel 2, Antonín Moravec 1, Tomáš Moravec 1.
První přátelské utkání v nové sezóně s novými hráči . V brance nastoupil M.MALÍK – dobrý výkon, za gól nemohl, doplatil na svou prťavost. Na postu stopera zaskakoval univerzální “šéftrenér” J.LEHEČKA. V obraně zpočátku nastoupil: zprava T.VARADÍNEK – napoprvé slušný výkon, předstopera hrál tradičně důrazný bojovník M.OSTEN a nalevo zkoušel štěstí J. BERAN. V záloze dirigovali hru J.TICHÝ a A.MORAVEC. Nalevo nabíhal první skórující MORDŽA a napravo chodil unavený KOJAK. V útoku se pomalu rozehrával V.VÁLA a kličkoval zpočátku neúnavný B.BALOUN. Po prvních třiceti minutách do hry zasáhl i comeback jara O.KOZEL, který nezapřel svůj střelecký potenciál a na výpomoc přizvaný J.HADRAVA. Na posledních třicet se na hřiště dostal i obranář B.KELEMAN a světe div se i tradičně běhavý R.LUDVÍK.
Na hodnocení je ještě brzy,ale přestože domácí postrádali několik hráčů ze základní sestavy pro sedlecké to byla solidní příprava na nadcházející sezónu. Pokud se někteří hráči herně ukázní a přibude špetka bojovnosti může SEDLEC sehrát vyrovnanou partii i s kompletní jedenáctkou JISKRY BŘEZOVÉ, která bude hrát v příštím roce o soutěž výše.
J.Lehečka - trenér
 
TJ DDM ST. ROLE “B” – KSNP SEDLEC 5 : 3 ( 1 : 1 )
17.8.2002
přátelské utkání
branky Sedlece : J.Lehečka, J.Osten, J.Beran
Druhé přátelské utkání před novou sezónou 2002 – 2003. V brance nastoupil od začátku M.MALÍK a chytal výborně. Pustil jeden gól, za který nemohl. Stopera hrál jako loni zkušený P.PERUTÍK, na pravé straně obrany nastoupil z Dalovic vypůjčený J.FUCHS, který se teprve rozehrává po zranění. Nalevo začal B.KELEMAN a hrál dobře. Na postu předstopera zaskakoval J.LEHEČKA – bez hodnocení. V záloze hrál opět výborně J.TICHÝ a B.BALOUN, kterého pro zranění střídal V.VÁLA. Pravou zálohu vyplňoval unavený MORDŽA. V útoku nastoupila trojce J.OSTEN, T.VARADÍNEK a J.BERAN.
Utkání hrané v přátelském duch mělo velmi vysokou úroveň. Oba celky pojaly souboj jako přípravu na sezónu a také jako boj “o triko”. Nutno podotknout, že celek domácích měl nejméně o deset let menší věkový průměr než hosté. Přesto byl zápas vcelku vyrovnaný a nebýt dvou hrubých chyb sedlecké obrany a střídajícího náhradního brankáře M. JOKŠE, skončil by zápas plichtou. Rodící se nová sestava Sedlece vystrčila růžky. Více napoví v pořadí třetí přátelák opět se silným soupeřem v Dalovicích s místní nažhavenou Čechií.
            J.Lehečka - trenér
 
TJ ČECHIE DALOVICE – KSNP SEDLEC 4 : 3 ( 3 : 0 )
20.8.2002
přátelské utkání
branky Sedlece : O.Kozel, V.Vála 2
Třetí přátelské utkání před novou sezónou 2002 – 2003. V brance nastoupil na celé utkání M.MALÍK a přes tři obdržené branky hosty podržel. Stopera hrál P.PERUTÍK, na pravé straně obrany nastoupil B.KELEMAN, nalevo hrál J.BERAN a předstopera M.OSTEN – čili obrana, která zřejmě vyběhne k prvnímu mistrovskému utkání. Záloha nastoupila opět v jiné sestavě než v minulých utkáních a bylo to na hře znát. Únava a horko se podepsali na jejím výkonu již od samého začátku. Ani hecířské povzbuzování trenéra J.LEHEČKY nepomohlo k  propadu této čtveřice: J.HADRAVA, T.VARADÍNEK, T.MORDŽA a již zmiňovaný novopečený otec J.LEHEČKA. V útoku nastoupil O.KOZEL a V.VÁLA, kteří se snažili a podařilo se jim i z několika šancí skórovat. V případě V.VÁLY to byly opět branky kuriózní.
Třetí a poslední utkání ukázalo slabiny sedleckých v záloze i v obraně, ale opět potvrdilo střelecký potenciál jejich střelců ( chachacha ). Mužstvo doplatilo na zatíženost v přípravě a objevila se i řada zraněných opor. Jinak celá letní třítýdenní přípravná část splnila očekávání nejen trenéra, ale i výkonného výboru KSNP Sedlec. Utkání hraná s třemi mužstvy hrajícími minimálně o soutěž výše přinesla stmelení kolektivu, disciplínu a příslib do budoucna pro nově tvořící se sedlecký mančaft. Věříme, že v okresní soutěži budeme po roční pauze hrát opět solidní kopanou na kterou byly fanoušci (a není jich málo ) zvyklí.
J.Lehečka - trenér

 
PODZIM 2002 (sezona 2002/2003)

KSNP Sedlec - TJ Květnová 3 : 1 (1:1)
branky : OSTEN J. 3
25.08.02
První zápas nové sezóny začal Sedlec poměrně aktivně, hned ve 3. min. vyzkoušel Borek Baloun brankáře střelou k tyči. V 10. min. to zkoušel i Jirka Tichý a v 15. ještě Osten hlavou – těsně vedle. A pak odpověděla Květnová, ovšem daleko důrazněji. Po podskočení obránce Milana Demjana se do šestnáctky lehce dostal nejlepší hráč hostí Pavlovič a zkušeně zasunul pod Malíka – 0:1 ! Hosté ožili, do další šance se o 4 min. později rval opět Pavlovič, ale Michal Osten mu míč na poslední chvíli vypíchl. Sedlec mohl brzy vyrovnat , ale Jirka Osten si musí svou obávanou hlavu ještě poštelovat, Vála ho krásně našel na malým vápně, ale hlavička kanonýra šla nad. Perlička : první žlutou kartu dostal, jak jinak, navrátilec do sestavy Milan Demjan, za taktický faul na půlce (tedy žádná kosa jako dřív !) : -)) .. Ve 32. minutě to bylo náhle 1:1 . Jirka Tichý krásným obloučkem našel na vápně uplně volného Jirku Ostena, ten si vychutnal brankáře a střelou nad jeho ramenem srovnal. Poločas pak uzavřela ještě jedna šance Ostena a dvoje dudy : jedny nasadil Borek Baloun, druhé dostal Tomáš Moravec.
Druhá půlka byla podobná jako ta první. Hosté občas zazlobili, ale jinak měl Sedlec hru pod kontrolou a svou převahu dokázal vyjádřit i gólově. O poločase střídal Moravec, do obrany šel Keleman, Pepa Beran se vytáhl do zálohy a hned to bylo znát : 47. min. Beran po rohu hlavou vedle, 48. min. Beran tvrdá střela do brankáře. 53. min. Vála tvrdě ze 16-tky , ale pouze doprostřed. V 55. a 71. minutě přišly dvě nebezpečné střely Květnové , ale to bylo prakticky od hostů vše. V 75. min. došlo k rozhodujícímu zvratu : Milan Demjan střídal, Olda Kozel šel na plac, hned se zapojil na pravé straně do útoku, zatáhl k 16-tce, centrem hledal před bránou nabíhajícího Tichého, tomu však míč brankář vyrazil přímo na nohu úplně volného Jirky Ostena – 2:1. Sedlec dostal křídla , hned o dvě minuty později našel Borek Baloun krásným centrem nabíhajícího Jirku Lehečku, který trefil spojnici břevna a tyče. Pak sice znovu trošičku zazlobili hosté, ale na vyrovnání neměli. Naopak , v 85. min. jim K.O. zasadila dvojce Baloun – Osten, když kanonýr Sedlece dokončil svůj hattrick rychlým bodlíčkem. Zlatý tři body, na úvod sezóny potěšila střelecká forma Ostena a poměrně vyrovnaný kádr.
MALÍK 8, DEMJAN 7 ( KELEMAN 8 ), PERUTÍK 9, OSTEN M. 9, BERAN 8, MORAVEC 7 ( KOZEL 8 ), LEHEČKA 8, TICHÝ 9, BALOUN 9, OSTEN J. 10, VALA 8

Sokol Teplá B - KSNP Sedlec 1 : 1 (1:0)
branky : Löffler
01.09.02
Sedlec začal hrát i v Teplé jako kdyby šlo o domácí utkání, tedy aktivně, ale první velkou šanci měli domácí. V 6. min. Tomáš Moravec fauloval přesně na šestnáctce (možná se mohla kopat i penalta) , ale hráči Teplé přímý kop nezvládli, vysoko nad. V 9. min. Láďa Vála výborně zabojoval při rozehrávce domácích , donutil k chybě i brankáře, ale výsledný zmatek gólem neskončil. Téměř pořád se hrálo od 16-tky k šestnáctce, šance se rodily pouze po chybách, jednu z nich předvedl brankář Míra Malík v 15. min. , ale měl štěstí že útočníci z Teplé byli příliš zbrklí. Sedlec hrál stále v tlaku , ale v koncovce byl neškodný. Dvakrát nedotáhl pěkný brejk Jirka Osten, jednou Láďa Vála, postupně stříleli nad nebo vedle Pažout, Baloun a Lehečka. V 31. min. přišla nejhezčí akce prvního poločasu : Sedlec kopal roh, míč se odrazil do hřiště  a Pepa Beran ho z dobrých 30-ti metrů poslal bombou do břevna. Jak už je tradicí, když Sedlec tlačí a nedá, dostane většinou šatňáka : v 43. min. se po nenápadné akci dostal na penaltu tepelský útočník , ve skluzu vystřelil a nedal Malíkovi šanci – 1:0. A šlo se do šaten.
V šatně se trochu myly hlavy a proto hosté zase začali aktivně : v 47. min. střílel Michal Osten z vápna těsně vedle, v 55. min. měl Jirka Osten velkou šanci, sám na dvanácti metrech, ale vysoko nad. Ve stejné době střídal Tomáš Varadínek Moravce, o 5 minut později Olda Kozel Michala Ostena, šlo tedy o jasný záměr podpořit ofenzívu. V 74. min. Sedlec vyrovnal nádhernou střelou z přímého kopu Kája Löffler, postavil si míč na 17-ti metrech a technicky obstřelil zeď – 1:1. Po vyrovnání se hra zase začala přelévat od vápna k vápnu, nicméně za stálé převahy Sedlece. Drama přišlo v posledních dvou minutách : napřed domácí záložník z 10-ti metrů dal hlavou těsně vedle, pak na druhé straně (v 89. min.) poslal Láďa Vála Ostena do brejku, ten si udělal na malém vápně dva hráče, vystřelil pouze do brankáře, míč se odrazil na levou stranu, kde si ho stáhl Olda Kozel, první střelou trefil brankáře a dorážkou domácího obránce. Teplá přežila klinickou smrt, ale to nebylo všechno. V 90. min. dostal na půlce do brejku míč Olda Kozel, zatáhl po levé straně, udělal si 2 hráče a předložil ho jako na zlatém podnose Jirkovi Ostenovi. Ten měl před sebou už jenom brankáře, ale zamotal se v kličkách a brankář mu sebral nejen míč, ale celému Sedleci i tři body za výhru. Ale buďme rádi i za bod z venku.
MALÍK 6, KELEMAN 5 ( HOLEČEK 6 ), PERUTÍK 8, OSTEN M. 7 ( KOZEL 6 ), BERAN 9, MOTAVEC T. 5 (VARADÍNEK 6), LEHEČKA 7, LÖFFLER 8, BALOUN 7, OSTEN J. 4, VALA 5

KSNP Sedlec - SK Božíčany 3 : 1 (1:1)
branky : Osten J. 2, J.Var.Tichý
08.09.02
Ve třetím zápase sezóny se Sedlec pustil do soupeře rázně, ale neproduktivně. Sice se hrálo téměř výhradně na půlce Božíčan , ale kromě lehké střely Borka Balouna a hezké rychlé akce Löffler – Vála – Osten, která nebyla zakončena díky pohotovému zákroku obránce, nepředvedli domácí za první čtvrthodinu žádné nebezpečí. Zato hosté trestali (jak už to tak bývá) - brankář Míra Malík špatně vyhodil, míč se dostal k jejich záložníkovi na zhruba 25 metrech a ten ho přímo z první vrátil Malíkovi rovnou do šibenice – 0:1 . Byla to vůbec první střela Božíčan. Další minuty byly opět pod nadvládou Sedlece, ale ta produktivita … 19. min. Jirka Tichý ze 14-ti m nad, 23. min. Jirka Osten hlavou těsně nad, 25. min. Láďa Vála ze 16-ti m hodně nad a vzápětí ten samý útočník z pravé strany těsně vedle. To by stačilo jako by si řekli hosté a v 26. min. z náhlého brejku dostal nahrávku jejich záložník na vápno, ale střílí v jasné pozici tvrdě, ale těsně nad. Na to se nemohl dívat ofenzívně založený obránce Milan Demjan a v 34. min. posílá krásný centr do vápna, ale Jirka Osten ještě rovná mušku. O dvě minuty později si to stejná dvojce zopakuje s tím rozdílem , že tentokrát milimetrový centr od Demjana posílá kanonýr domácích do pravého koutu branky – 1:1. Pak už se jen čekalo na konečný hvizd první půle, zahrozil ještě Pepa Beran (42. min.) tvrdou přízemní střelou, která skončila těsně vedle.
Jestliže se prvních 45 minut hrálo stále na půlce Božíčan, v druhém poločase to bylo ještě markantnější. Do ofenzívy vystřídal Olda Kozel místo Milana Demjana. Hned dvě minuty po výkopu utekl Jirka Osten po pravé straně a jeho polostřela – polocentr chvíli poskakovala po čáře, než jí obránce odkopl. V 51. min. sice nastřelili Božíčany po ukázkové trmě-vrmě tyč, ale byla to jejich labutí píseň – do konce už neukázali nic. V 52. min. postrčil na vápně míč Osten Tichému, ten šel sám na gólmana, mohl se zeptat „helepocemkamdeš“, ale trefil ho jenom do rukou. V 56. min. zavařili hráči Sedlece ve vápně hostí pěknej guláš, míč se potácel od hráče k hráči, až ho Láďa Vála poslal tvrdě podél čáry, ale Olda Kozel na něj nedosáhl. V 69. min. dal Sedlec gól, ale jelikož ruka Karla Löfflera není ta „boží“, do výsledku se nepočítal. V 80. min. Jirka Tichý prošel jako baletka přes dva hráče ve středu hřiště, prostrčil na Ostena , který byl sám na penaltě a (kupodivu) střílel hned z první podél brankáře – 2:1. Hosté byli na ručník a tak je Sedlec dorazil hned o 4 minuty později. Po špatném odkopu Božíčan se do sóla dostal Jirka „Varaďoš“ Tichý, prošel do vápna, položil si brankáře a pohodlně zasunul – 3:1 , nejhezčí akce zápasu. V samém konci utkání ještě hosté neudrželi nervy a málem udělali ze záložníka Lehečky brutálním faulem jednonohého muže.  Sedlec vyhrál naprosto zaslouženě, i remíza by dnes byla trestuhodná ztráta bodů.
Pozn. : výše popisovaný faul na Jirku Lehečku se následně ukázal jako osudový – zlomený kotník !!! A to rozhodčí Skála neodpískal ani faul !!! Na podzim si už Jirka nekopne ! :-/
Malík 6, Demjan 7 (Kozel 7) , Perutík 9, Beran 9, Osten J. 9, Vala 7 (Varadínek 7), Löffler 8, Holeček 8 (Moravec 7), Baloun 8, Lehečka 9, Tichý 7

Sokol Chyše - KSNP Sedlec 1 : 1 (0:0)
branky : Baloun
14.09.02
Zápas se ani jednomu týmu nepovedl, oba předváděly kvalitní okresní kopanou na úrovni 4. třídy, někdy možná zabrousily i do páté. Proto ani nebude moc o čem psát. První (a jedinou kloudnou) šanci první půle měl na kopačce útočník Sedlece Olda Kozel, (těsně vedle) kterého hned v 5. min. vyzval ke skórování Tomáš Moravec, ale to bylo ze strany hostů i domácích vše. Až do konce 1. poločasu se už hrála jen nakopávaná od vápna k vápnu.
V druhé půlce se obraz hry příliš neměnil, ani jedno mužstvo nemělo výraznou převahu. Až do 60. min. se nestalo téměř nic, pak však na půlce zbytečně drbal míč Láďa Vala, ztratil ho, následovala rychlá přihrávka domácích na křídlo, přesný centr na osamělého útočníka Chyše (kterého neuhlídal Pepa Beran) a ten lehce z malého vápna hlavou skóroval – 1 : 0. Hosté odpověděli až po patnácti minutách. V 75. min. házel zprava Bohouš Keleman dlouhý aut, Renda Ludvík (vystřídal Petra Žampacha) prodloužil napříč malým vápnem domácích, míče si nikdo nevšímal a tak měl Borek Baloun u pravé tyče chvíli na trknutí balónu do sítě. Z půl metru – 1 : 1. S tímto stavem byli Sedlečtí spokojeni, domácí sice ne, ale neměli na víc. V závěru mohl sice Sedlec vyhrát – 2 x se rval do slibné šance Borek Baloun a jednou Renda Ludvík – ale šance nedotáhli a tak se obě mužstva rozešla se zaslouženou remízou.
Malík 9, Demjan 7 , Osten J. 10, Beran 10, Keleman 8, Vala 4, Löffler 8, Moravec 8, Baloun 9, Kozel 7, Žampach 7 (Ludvík 8)

 

KSNP SEDLEC - SOKOL SADOV 4 : 0 (1:0)
22.9.2002
mistrovské utkání, 5. kolo
branky Sedlece : Osten J. 2, Baloun 2
Derby karlovarských “S” rozdílem třídy pro Sedlec ! S technickým a nebezpečným soupeřem sehráli sedlečtí hráči zatím nejlepší zápas v sezóně. Přitom začátek tomu neodpovídal, ani jedno mužstvo (pokud nepočítáme tyč Borka Balouna z 9. min. z ostrého úhlu) netrefilo bránu až do 18. minuty, kdy Sedlec předvedl krásnou kombinační akci : Karel Löffler na půlce středem vysunul volného Tichého, ten přesně prodloužil na Jirku Ostena, který hezky prostrčil mezi dvěma do vápna na Balouna, ten si položil obránce a mezi ním a prázdnou bránou stál už jen osamocený brankář. Nejlepší hráč zápasu Borek Baloun však zkušeně zavřel oči a napálil vyděšeného gólmana hostů přímo do kolen. Hned o tři minuty později (21.) si řekl sedlecký kanonýr Jirka Osten, že v tom Borka nenechá a spálil taky 100procentní tutovku - šel totiž sám z půlky na brankáře, ale tváří v tvář gólmanovi zklamal, střela šla tak 5-6 metrů vedle. Hosté mohli trestat v 25. min. , kdy se na pravé straně prosadil útočník, zatáhl až k brankáři, ale jeho oblouček minul jak ruce Míry Malíka, tak i pravou tyčku. Silnou osmiminutovku zakončil Sedlec v 26. min. gólem - Petr Žampach zprava našel přesně hlavu Borka Balouna a ten vymetl pravou pavučinku sadovské branky - 1 : 0. Hrál se opravdu hezký fotbal, Sadov zahrozil hned v 27. min. tvrdou střelou ze šestnáctky, brankář Malík už byl překonán , ale Pepa Beran hezky nastavil prdelku a vyrazil. Sedlec mohl poločas uzavřít “šatňákem”, protože těsně před jeho koncem šli na samotného obránce 3 domácí útočníci, ale Láďa Vála tak dlouho táhnul balón, až o něj přišel.
V druhé půlce jako první zahrozili hosté - z přímáku nastřelili břevno. Ve 13. min střídal Tomáš Varadínek Žampacha a hned se dostal do zakončení : Perutík středem vysunul Ostena, ten viděl vpravo nabíhajícího Varadínka, dal mu do běhu , Tomáš už byl ve vápně sám na brankáře, ale střílí těsně vedle. Hosté neustále zlobili náhlými brejky, ale míč byl častěji na kopačkách sedleckých a ti také měli víc tutovek : v 25. min. po rohu střílí Baloun do brankáře, ten samý hráč ve 30. min. míří jen do boční sítě, v 31. min. Láďa Vála je sám před brankářem, trefuje ho, odražený míč se dostává k Ostenovi a ten ho pálí do břevna. V 32. min. je ale nejlepší střelec Sedlece již přesnější, po rohu Löfflera trhá hlavou síť - 2 :0. Hosté rezignují a nastavá sedlecký koncert : v 36. min. Osten vypíchl obránci míč a přistrčil ho Borkovi Balounovi, který nezaváhal - 3 : 0. A ve 42. min. účet uzavřel opět Jirka Osten, který skluzem ze tří metrů zužitkoval centr z pravé strany - 4 : 0. Z tribun se ozývá “Hoši děkujem” a ani mírný déšť nedokáže smýt výraz uspokojení z tváře promočeného trenéra Lehečky.
hodnocení trenéra : Malík 9, Demjan 6 (Holeček 7), Perutík 9, Beran 9, Keleman 7, Žampach 6 (Varadínek 6), Löffler 7, Tichý 7, Baloun 10, Vála 7, Osten J. 9
 
SOKOL BOCHOV – KSNP SEDLEC 2 : 3 (0:3)
28.9.2002
mistrovské utkání, 6. kolo
branky Sedlece : Osten J. , Baloun , Vála
Zápas dvou naprosto rozdílných poločasů se zpočátku vyvíjel velice dobře pro Sedlec. Sice v 10. min. mohl jít do vedení Bochov (hlavička útočníka, sám na malém vápně), ale v 15. min. udeřil Sedlec : po přetaženém rohu se k míči dostal Borek Baloun, prudce vystřelil skrz malé vápno, kde se u vzdálenější tyče náhle zjevil Jirka Osten a hlavičkou z půl metru trknul do sítě – 0 : 1. Pak se chvíli hrálo od vápna k vápnu, ale v 25. min. se do toho opět opřeli Sedlečtí : Karel Löffler vysouval centrem z půlky do brejku Oldu Kozla, domácí obránce (ne)šťastně odvracel tak, že míč poslal na Láďu Válu, ten zatáhl až k šestnáctce a křížnou, nepříliš prudkou střelou umístěnou k tyči zvýšil na 0 : 2. Jasný gól. Míč prošel sítí a skončil za bránou. Rozhodčí však k úžasu všech (tedy i domácích) ukázal na rozehrání od brány. No samozřejmě že Bochovští se na sebe začali usmívat a tvářili se „my nic, my muzikanti“, hosté se okamžitě sesypali na rozhodčího Pytlíka jako vosy. Ten se napřed tvářil odmítavě, teprve až po názorné demonstraci toho, jak míč prošel uvolněnou sítí , gól konečně uznal. Ufff ! Do poločasu pak Sedlec přidal ještě jednu branku. Ve 40. min. Bohouš Keleman hází dlouhý aut, Baloun si udělal ve vápně hráče, nerozmýšlel, napálil míč pravačkou bodlem a propasíroval brankáři míč mezi nohama – 0 : 3.
V druhé půlce jako by si mužstva předala formu z jedné kabiny do druhé. Bochov na Sedlec vlítl hned od začátku, ve 47. min. udělal závar ve vápně, míč se dostal k domácímu útočníkovi a ten ho nekompromisně poslal pod břevno – 1 : 3. Sedlečtí zůstali stát jako opaření, ale to nebylo vše. V 56. min. nabuzení domácí předvedli hezkou akci středem hřiště, míč dostal útočník na hranici ofsajdu a podél brankáře Malíka ho poslal do sítě – 2 : 3. Dál zápas probíhal až příliš stereotypně, Bochov tlačil, nakopával do vápna a obrana Sedlece horko těžko odvracela. Do konce zápasu však už zaujaly jen dvě šance : v 85. min. trefil domácí brankář špatným odkopem Oldu Kozla, ten ihned vystřelil bodlem, míč prošel pod gólmanem, který ho však ztlumil a těsně před brankovou čárou ještě zachránil. A remízu měl na hlavě v 89. min. útočník Bochova : po centru ze strany hlavičkoval úplně sám z malého vápna, krásně zamířil k tyči, brankář Malík už byl překonán, ale na brankové čáře odkopl přes břevno (čelem k brance) Jirka Osten , dnes stoper. Za první poločas si Sedlec 3 body zasloužil , Bochovu by asi slušela remíza, ale šťastnější tentokrát byli hosté. Děkujeme za ty dary. A protože Údrč prohrála, vyhoupl se Sedlec náhle na druhé místo v tabulce !
hodnocení trenéra : Malík 9, Demjan 4 (Varadínek 5), Holeček 5 (Keleman 7), Beran 8 (Osten M. 7), Moravec 6, Löffler 6, Tichý 7, Baloun 8, Vála 8, Osten J. 8, Kozel 6
 
KSNP SEDLEC – RZ ABERTAMY 2 : 2 (1:1)
6.10.2002
mistrovské utkání, 7. kolo
branky Sedlece : Osten J. , Baloun
Zápas hraný na jednu bránu skončil nešťastnou remízou. Za celých 90 min. hosté trefili celkem 4 x branku, ale z toho dali 2 góly. Sedlec naopak branku ostřeloval jak při dobývání hradu, ale ta koncovka ….. Hned úvod ukázal, jak se bude hra odvíjet. Postupně se trefili nad nebo vedle Pepa Beran (2´) , Láďa Vála (9´) a Tomáš Varadínek (11´). V 15.min. poprvé vystřelili hosté, ale brankář Malík lehce chytil. V 17.min. přišla opravdu velká šance. Michal Osten perfektně vysunul uličkou Borka Balouna, ten ve vápně vypálil k bližší tyči brankář jen vyrazil a tísněný Jirka Osten špičkou trknul těsně vedle. Ve 20. min. spálil Jirka Osten jasnou tutovku – sám na vápně nepřehodil tydlibabkou brankáře, který vyběhl. Ve 22. min. se do míče ze 16-ti metrů opřel Borek Baloun, ale jeho střela skončila pouze na tyči. V téhle chvíli už měl Sedlec v pohodě vést 3:0 a bylo by hotovo. Ale opak byl pravdou – neuvěřitelně kožený Abertamy trestali : v 28. min. po faulu od Perutíka kopali přímák, střelu přes zeď brankář Malík podcenil a bylo to 0 : 1. Naštěstí Sedlec odpověděl hned v zápětí . Ve 29. min. Kája Löffler krásně středem vysunul Jirku Ostena a ten se ze 16 m trefil přímo pod břevno – 1 : 1. Ve 33.min. udělal brankář Malík (podal zatím nejhorší výkon sezóny) velkou chybu. Zařval „mám“ na míč, který šel přímo z rohu a nikým neatakován si ho srazil do brány, naštěstí ho ale ještě stihl na čáře zalehnout. Do poločasu už stálo za zaznamenání jen sólo Varadínka z půlky, ale ze 16-tky pak v tísni přestřelil.
Kdo si dal v druhém poločase čtvrthodinového šlofíka, o nic nepřišel. Až v 63. min. vystřelil záložník Abertam snad z 25 metrů a střela skončila k překvapení všech v síti – 1 : 2.  V 70.min. centroval Baloun přesně na hlavu Ostena, ten trknutím překonal brankáře, ale hráč mu balón vykopl z brankové čáry. To samé se do puntíku opakovalo v 78. min. s tím rozdílem, že hlavičkujícím byl Pepa Beran. V 82. min. měl na noze vyrovnání střídající Olda Kozel, který dostal krásný míč od Balouna, byl sám na 10-ti metrech, ale místo střely se s míčem zamotal a šanci zazdil.  Bod Sedleci tak musel zařídit neúnavný Borek Baloun, který se v 83. min. prokličkoval k vápnu a pravou (!!!!) nohou trefil přesně k vzdálenější tyči – 2 : 2. V 84. min. ještě střílel z vápna Olda Kozel k pravé tyči, ale gólovou ránu vyrazil obránce stehnem na roh. Zápas už dohrávali sedlečtí v křeči a vítězný gól prostě nedokázali do brány protlačit. Na střely vyhrál Sedlec snad 20 : 4, ale protože se  hraje na góly, je z toho jen bod.
hodnocení trenéra : Malík 4, Perutík 7, Demjan 6 (Kozel 6), Varadínek 5, Holeček 5, Beran 7, Osten M. 7, Löffler 5 (Tichý 6) , Baloun 7, Vála 4 (Moravec A. 5), Osten J. 6

SOKOL ŽLUTICE - KSNP SEDLEC 3 : 5 (1:0)
12.10.2002
mistrovské utkání, 8. kolo
branky Sedlece : Osten J. 3, Kozel 2
Pokud prostě Sedlec neprohrává, hraje mizerně ! Tohle zlaté pravidlo se potvrdilo i ve Žluticích, kde to měl být papírově jednoznačný zápas. I když jeho průběh papírové předpoklady potvrzoval, první gól opět vstřelil soupeř ! Ale pěkně popořádku : hned ve 3.min. předvedl útok Sedlece super akci, když se po uličce Jirky Ostena řítil sám na brankáře Olda Kozel, šancí však pohrdl a gólmana se mu přehodit nepodařilo. V první čtvrthodině si domácí téměř nesáhli na míč, čárky v kolonce „střela na bránu“ se tvořily pouze u hráčů Sedlece : Varadínka a Löfflera vychytal brankář, tvrdá střela Michala Ostena skončila na zádech jednoho z obránců, který tam má otisk míče Nike jistě ještě dneska. V 18. min. se ale na bídu domácích hráčů asi již nemohl dívat Kája Löffler a mizerným zpracováním (pěkná holeň) vysokého míče na půlce přímo vyslal do brejku domácího útočníka, který tváří v tvář Malíkovi nezaváhal – 1 : 0.  Gól Sedlecem otřásl a jeho hráči již do konce poločasu nic nevymysleli, snad kromě šance dvojce Jirka Osten – Borek Baloun (35. min.) , ale druhý jmenovaný pravou chvíli ke střelbě prováhal a šanci zazdil.
V druhém poločase se obraz hry nezměnil, Sedlec měl trvalý tlak, který většinou domácí obránci řešili zmateným odkopem. Trenér Lehečka vysunul stopera Tondu Moravce do zálohy a pak už bylo jen otázkou času, kdy Sedlec vstřelí gól. Ta akce přišla v 63.min. , kdy se Kája Löffler 2 x otočil s míčem v růžku vápna a pak našel přesně hlavu Jirky Ostena na penaltě – 1 : 1. Tlak dále sílil , ale soupeř z ojedinělého útoku v 68. min. dal na 2 : 1. Naštěstí ještě v téže minutě (68.) Sedlec znova vyrovnal : Tonda Moravec našel krásným dloubáčkem za obranou osamoceného Jirku Ostena, který zkušeně podél vybíhajícího brankáře zasunul – 2 : 2. A přestřelka pokračovala dál – za další 4 minuty (72.) vysouvá Tonda Moravec kolmicí Löfflera, ten pouští mezi nohama na rozběhnutého Ostena a sedlecký kanonýr opět střelou po zemi k pravé tyči uzavírá své dnešní galapředstavení – 2 : 3. Hattrick za 10 minut !!! A za 4 minuty (76.) přišel další gól – Holeček hází dlouhý aut na Oldu Kozla, tomu brání domácí obránce, Olda ho však o míč obere a stříleným centrem vybízí Ostena ke čtvrtému gólu. Než se k Jirkovi míč dostane , sráží si jej dezorientovaný obránce do vlastní sítě – 2 : 4.  Olda Kozel pak úřaduje ještě jednou – v 80.min. ho Kája Löffler uličkou posílá samotného na brankáře a sedlecký útočník své selhání ze začátku zápasu nezopakuje - zúročí své letité zkušenosti z malé kopané a lehkým obloučkem lobuje míč nad padajícím brankářem – 2:5. Pět gólů za 17 minut, to už tu dlouho nebylo ! A to ještě Kája Löffler (dnes hrdý držitel titulu Holoťák dne) nastřelil v neuvěřitelné šanci (sám na 12-ti metrech, brankář na čáře) pouze tyč. V 86. min. sice snížil po skvělé uličce do uspané sedlecké obrany domácí útočník na 3 : 5, ale to už byla labutí píseň žlutických, kteří se z gólu vlastně  ani neradovali. Drama ze zápasu chtěl v 89. min. sice ještě udělat Michal Osten, který  hroznou hrubkou na vlastním vápně  předložil míč záložníkovi domácích, ten však pohrdl a vystřelil do nebe jako by hrál ragby. Sedlec stále ještě neprohrál a za týden ho čeká souboj prvního (Nejdek) s třetím (Sedlec). 
hodnocení trenéra : Malík 6, Demjan 5 (Holeček 5), Osten M. 3, Keleman 6, Varadínek 5 (Žampach 6), A.Moravec 7, T.Moravec 6, Löffler 8, Baloun 8, Kozel 7, Osten J. 9

KSNP SEDLEC - TJ NEJDEK 1 : 3 (1:1)
20.10.2002
mistrovské utkání, 9. kolo
branky Sedlece : Osten J.
Hit podzimu, souboj neporažených, šlágr kola - tak se předem označoval souboj prvního v tabulce (Nejdek) s třetím (Sedlec). A zápas předpoklady zcela naplnil, šlo o rušné, zcela vyrovnané utkání, ve kterém nechyběly emoce, góly ani karty. V zápase měl více šancí Nejdek, ale tutovky, ty zas byly na straně Sedlece. Do první šance zápasu se v 5.min. dostal Nejdek, ale brankář Míra Malík nadvakrát zachránil. V 15.min. oplácel šancí na druhé straně Pepa Beran, z těžkého úhlu trefil pěkně šibenici, ale i nejdecký gólman potvrdil svoje kvality. Největší šanci první půle (pokud nepočítáme góly) spálil v 18. min. Jirka Osten. Po přesném centru od Borka Balouna byl sám na malém vápně, ale míč minul jen o milimetry. A tak trestali hosté - po chybě Michala Ostena, který u rohového praporku zbytečně ztratil míč, následoval přetažený centr, nejdecký záložník pálil z první a jeho nepovedenou střelu doklepl špičkou kopačky do sítě útočný hrot Nejdku, který byl nedůrazně střežený Karlem Löfflerem - 0 : 1 . Za Sedlec se snažil odpovědět Baloun, jeho sólo přes 4 hráče bylo sice pěkné, ale střela šla hodně vedle. Až ve 40.min. si Borek spravil chuť, zasekl si míč podél obránce a do vápna poslal lehounký načechraný centr, na který vyskočil Jirka Osten a jen lehounkým líznutím ho poslal přesně k pravé tyči - 1 : 1. A šlo se do kabin.
Do druhého poločasu šel Sedlec oslabený o zraněného Borka Balouna, a protože se jednalo o nejlepšího muže na hřišti, bylo to oslabení opravdu významné. O to větší škoda bylo nevyužití stoprocentní tutovky, kterou měl na noze Jirka Osten hned v 50. min. - po škobrtnutí stopera (možná lehký faul sedleckého útočníka) šel sám na brankáře, mohl se zeptat “kam to chceš”, ale lajdácky vystřelil přímo do něj. Nedáš - dostaneš. V 60. min. ztratil předchozí hříšník Jirka Osten míč na půlce, Nejdek šel hned do brejku, na vápně nedůrazně odkopával Michal Osten, míče se zmocnil hostující útočník a slaboučkou střelou skóroval. Jasná chyba brankáře Malíka - 1 : 2. Ihned po rozehrání (61. min.) mohl remízu do zápasu a klid na kopačky domácích přinést znovu nešťastník Jirka Osten. Po kuriózní situaci (míč směřoval na roh, ale zastavil se o rohový praporek) centroval Tomáš Varadínek přesně na hlavu Jirky Ostena, ale kanonýr dneska neměl svůj den - střela přesně do brankáře, který si pak studený pot z čela jistě utíral ještě nejméně 10 minut. Po této šanci hra upadla spíše do průměru, byla to víc bouchaná než fotbal, ani jedno mužstvo si nevypracovalo výraznější šanci, i když je třeba přiznat, že míč měli častěji na svých kopačkách hosté. No a konečnou podobu výsledku dali nejdečtí ve 42. min. , kdy vysoký míč směřující do vápna Sedlece posílal stoper Pavel Perutík hlavou malou domů , ale nedohodl se s Malíkem a šikovný nejdecký útočník gólmana špičkou kopačky přehodil - 1 : 3. Nejdek tedy i nadále zůstává jediným neporaženým celkem soutěže. Zápasu by sice slušela remíza, ale když Sedlec vlastně připraví soupeři všechny góly jako na zlatém podnose, nemůže se divit ztrátě bodů.
hodnocení trenéra : Malík 4, Keleman 7, Beran 7 (Holeček 5), Osten M. 6, Perutík 7, Moravec A. 5, Löffler 8, Tichý 5, Baloun 8 (Varadínek 6), Osten J. 6, Kozel 5
 
ÚDRČ - KSNP SEDLEC 3 : 1
26.10.2002
(Osten J. 1)
HOLOTA, SPASTICI,OTŘES. Po nejhorším výkonu sezóny si Sedlec veze domů trojku, ale spravedlivější výsledek by byl 7:2. HOWG !
Bodování : Perutík 6 , T.Moravec a Löffler 5, všichni ostatní 2.
Pozn. : UFFFF !!! Zápas s Údrčí se nakonec do výsledků nezapočítává, neboť komise ČMFS potrestala klub za neoprávněný start hráče sestupem po sezóně a anulováním všech výsledků.

KSNP SEDLEC - SOKOL ŠŤEDRÁ
3.11.2002
mistrovské utkání, 11. kolo ODLOŽENO pro nezpůsobilý terén.

AJAX KOLOVÁ - KSNP SEDLEC
9.11.2002
mistrovské utkání, 12. kolo ODLOŽENO pro nezpůsobilý terén.

KSNP SEDLEC - SOKOL TOUŽIM 3 : 2 (1:2)
17.11.2002
mistrovské utkání, 13. kolo
branky Sedlece : Osten J., Moravec A., Kozel O.
K poslednímu zápasu sezóny se hráči scházeli jako švábi na pivo. Pominu-li , že Hokejka zapomněl dresy a Lehy zapomněl míče, bylo 11 statečných připraveno k boji. Ano, k boji, protože o kopané nebyla moc řeč .... zkrátka za pěkného počasí a na poměrně slušném terénu se hrál otřesný fotbal.
Prvních 8 minut se hráči jen oťukávali, pak měl Sedlec výhodu přímého kopu u vápna hostů, ale paradoxně z toho obdržel gól. Jirka Osten totiž nastřelil pouze pozadí Tondy Moravce, odražený míč poslali hosté na útočníka do brejku, ten zatáhl a poslal křížnou přihrávku na malé vápno, kam si naběhl útočník a do prázdné brány skóroval - 0 : 1. Sedlec odpověděl poměrně rychle (v 15. min.) velice hezkou souhrou útočníků. Olda Kozel viděl do vápna nabíhajícího Jirku Ostena, poslal mu načechraný oblouček, který Jirka vtipně sklepl zpátky na vápno Tondovi Moravcovi, který prudkou přízemní střelou nedal brankáři šanci - 1 : 1 . Pak se dlouho nic nedělo, až ve 33. min. udeřili opět hosté. Záložník Toužimi z pravé strany poslal střílený centr, který se mu ale nepovedl a směřoval do branky. Brankář Milan Jokš však balón hrubě podcenil, chtěl ho vyrazit jen jednou rukou (copak hrajeme volejbal ????) a míč k překvapení všech skončil v síti - 1 : 2. Poločas dohrával Sedlec pouze v 10 lidech , neboť pro náhlou srdeční příhodu musel odstoupit obránce Milan Demjan.
Protože Sedlec neměl ani jednoho náhradníka, musel se do druhé půle svléknout dlouhodobě zraněný záložník/trenér Jirka Lehečka, který chtěl po těžkém zranění kotníku začít hrát až na jaře. Hned v 55. min. měli domácí velké štěstí, nečekaná střela toužimského záložníka skončila na tyči. Potom hra upadla opět do průměru (ze kterého vlastně po celých 90 minut téměř nevybočila), i když je třeba přiznat , že mezi 55. a 75. min. měli větší šance hosté, ale brankář Jokš vždy zasáhl poměrně jistě. . V 76. min. se ale náhle Sedlec dočkal vyrovnání : Láďa Vála poslal přesný oblouček na malé vápno, kde číhal Jirka Osten a neomylně zavěsil hlavou - 2 : 2 . Toužimští byli trošku zaskočeni a tak jim Sedlec zasadil rozhodující úder. V 82. min. dostal odražený míč Olda Kozel přímo na nohu, jednomu obránci udělal kličku, píchnul si balón pravačkou podél druhého a v pádu vystřelil do protipohybu brankáře, který míč sice škrtnul, ale ten přesto došel za brankovou čáru - 3 : 2. Sedlec vůlí zápas otočil a za to si 3 body zaslouží, i když je třeba přiznat, že zejména v druhé půli ho Toužim často přehrávala. I poslední zápas sezóny tedy skončil vítězstvím a Sedlec může v klidu přezimovat na špici tabulky, kde ho před sezónou rozhodně nikdo nečekal.
Momenty do archívu : 1) Jirka Osten běžel na předem ztracenou kolmici do vápna, všichni zůstali stát, protože podobný kousek od něj ještě letos neviděli. Osel míč doběhl a ve skluzu odcentroval zpět , ale míč nikoho nenašel. 2) Kája Löffler udělal krásnou kličku ala Zidane, ale kromě toho, že z obránce udělal trubku, z toho nebyl žádný užitek. 3) Poprvé v historii Sedlece odvezla sanitka hráče během zápasu. Milan Demjan odstoupil ve 35. minutě pro náhlou srdeční slabost, sanitka ho odvezla na vyšetření. Vše ale dopadlo dobře, po vyšetření už hodinu po zápase hodnotil utkání v hospodě v Sedleci. Ale ... Milane Milane, končí ti zlaté časy, teď už jsou na řadě pouze diety a čajíčky !! :-)).
hodnocení trenéra : Jokš 6, Demjan 5 (Lehečka 6), Beran 8 , Perutík 8, Moravec A. 7, Löffler 8, Varadínek 6, Moravec T. 4, Osten J. 7, Kozel 6, Vála 6

TAK. Podzim je za námi, jak si vlastně ten Sedlec vedl ? No, pokud by někdo trval na jednoslovné odpovědi, nezbývá než říci : DOBŘE !
Za celý podzim prohrál pouze jednou, přezimuje na 4. místě tabulky, ale má 2 dohrávky k dobru (obě vyhrané - s průměrnou Štědrou a poslední Kolovou - by ho dostaly na 2. místo).
Největším kladem týmu byla jednoznačně bojovnost a vůle vyhrávat. Dokazuje to neuvěřitelná statistika : z 10-ti odehraných zápasů Sedlec 8 x !!!! prohrával 1 : 0, ale pouze jednou ztratil všechny body (zasloužená výhra Nejdku). Opravdu špatně hrálo mužstvo jen jednou, v Údrči, ale tento zápas byl naštěstí anulován. Další ztráty utrpělo při remízách v Chýši (1:1, tam to bylo se štěstím), v Teplé (1:1, tam naopak se smůlou, v 90.min. 2 x 100% šance) a doma s Abertamy (opět smůla, byl tlak i šance). Jasně a s přehledem Sedlec naopak vyhrál s Květnovou (hattrick Ostena J.), s Božíčany (zápas plně pod kontrolou), se Sadovem (rozdílem třídy) a se Žluticemi (5:3, útočná smršť - 5 gólů za 17 min.). Vydřené výhry přišly s Bochovem (3:2, poločas 3:0, ale pak strach o výsledek) a s Toužimí (šťastná výhra 3:2).
Jasně se ukázalo, že Sedlec po loňské anabázi do okresního přeboru patří a jsme všichni zvědavi na to, co bude předvádět na jaře.
 
SOKOL KVĚTNOVÁ – KSNP SEDLEC 2 : 6 (1 : 3)
29.3.2003
mistrovské utkání, 14. kolo
branky Sedlece : Osten J. 3, Baloun 2, Vála 1
Sedlec začal druhou polovinu soutěže zcela věrný své tradici – pokud v zápase neprohrává, nehraje dobře a nevyhrává ! Přitom v Květnové začali sedlečtí sympaticky – tlakem a třemi šancemi, ale dle již zmíněné tradice dostali z ojedinělého protiútoku gól - 1 : 0. No, a hned to šlo ! Přišly totiž 3 rohy Káji Löfflera, z kterých byly 3 góly ! Při tom prvním našel přihrál hlavou Jirka Osten Láďovi Válovi, který také hlavou (jeho oblíbeným “kozlíkem” na brankové čáře) srovnal na 1: 1. Při druhém rohu si Jirka Osten naběhl na vzdálenější tyč a nezadržitelně zavěsil - 1 : 2. Při rohu s pořadovým číslem tři našel Löffler Ostenovu hlavu jak přes kopírák opět u vzdálenější tyče - 1 : 3. To vše se odehrálo do 30. minuty, poločas se potom už jen dohrával.
Do druhé půlky vystřídal Vardínek Michala Ostena a hned zařídil gól : narazil si ve středu hřiště s Löfflerem a vyslal do brejku Jirku Ostena, který šel od půlky sám a tváří v tvář gólmanovi kupodivu nezaváhal. Dovršil tak svůj hattrick - 1 : 4. Domácí už věděli , že je po zápase a tak možná chtěli sedlecké hráče poprosit o shovívavost při zakončování, jenže než se stačili rozkoukat , narazil si Borek Baloun u levé čáry balón s dnes všudypřítomným Löfflerem a pravou nohou zavěsil přesně k tyči - 1 : 5. Některým hráčům Sedlece už začínalo být soupeře líto, ne tak Borkovi Balounovi, který si vzápětí na hřišti v Květnové postavil svůj vlastní autodrom - vzal si balón na půlce, nejbližšímu hráči nasadil dudy, rozkmital nohy, cestou do vápna ze 4 protihráčů udělal slaměné panáky, ve vápně si položil posledního, pak naznačil brankáři střelu, ten si lehl a Borek lehounkým obloučkem uklízí míč do sítě - 1 : 6. No tleskali by snad i domácí hráči, kdyby neměli oči plné slz. Sedlec pak přenechal trochu iniciativy i Květnové, ale všechny pokusy jejích útočníků bravurně likvidoval brankář Míra Malík, pouze 10 min. před koncem nedosáhl na střelu domácího záložníka - 2 : 6.
Utkání se už dohrávalo pouze kvůli rozhodčímu a Sedlec vstoupil do jarní části sezóny famózně : vysokým vítězstvím i pohlednou hrou.
hodnocení trenéra : Malík 10 - Beran 8, Lehečka 8, Holeček 8, Osten M. 7 (Varadínek 9), Moravec 5, Löffler 8, Tichý 8, Baloun 9, Vála 8, Osten J. 10

 

 

Vyhledávání

© 2012 www.OKstudio.eu . Všechna práva vyhrazena.