Amsterdam 2009

Turnaj v Amsterdamu
(článek z firemního časopisu Chemie Sokolov č. 4/2009)
     V polovině března odcestoval firemní fotbalový tým do Amsterdamu. Po cestě, která chvílemi připomínala grotesku, kterou by nenapsal ani slavný americký komik Buster Keaton alias Frigo jsme šťastně dorazili do předměstské části holandského hlavního města.
     Páteční večer jsme věnovali prohlídce centra Amsterdamu. Uličky okolo vodních kanálů žily svým tradičním životem a my jsme dýchali jejich atmosféru. Protože turnaj se hrál až v sobotu odpoledne, využili někteří z nás dopolední volno k projížďce vyhlídkovou lodí. Průvodce nás seznámil s mnoha zajímavostmi ze současného i historického období tohoto krásného města.
     Samotného turnaje se nakonec zúčastnilo pouze šest týmů, takže se rozhodlo, že se bude hrát systémem „každý s každým“. Alespoň bylo o co hrát až do posledního utkání.
     Do úvodního zápasu jsme vlítli neohroženě a po deseti minutách jsme vedli 2:0. Holandský tým ABN Amro v závěru sporným gólem vyrovnal a vzápětí po hrubé chybě v obraně utkání otočil ve svůj prospěch. V posledních sekundách při naší snaze o vyrovnání vstřelili holadští hráči čtvrtý gól a odkráčeli jsme s porážkou 2:4.
     To kluky trochu nalomilo a proti týmu pořadatele Milana Demjana K.V.Stars, který patřil k „hratelnějším“, uhráli pouze hubenou remízu 1:1.( v závěru soupeř neproměnil 100% šanci) K zápasu s největším favoritem na vítězství v turnaji Benattem Praha jsme nastoupili odhodlaně a i když jsme prohráli 1:3, bylo vidět, že se nechceme tak lehce vzdát a sehráli jsme s pražany vyrovnaný zápas. Nakonec to byli hráči Hexionu, kteří celý turnaj udělali zajímavým až do posledního klání. V následujícím utkání jsme totiž zvítězili nad dosud neporaženým týmem Casablanka Amsterdam 1:0, a velmi jim zkomplikovali cestu za prvním místem. Nakonec ve svém závěrečném utkání těsně zvítězil, ale musel otáčet skóre a protrápil se k celkovému vítězství v turnaji.
     Pro nás to byl cenný skalp a dal nám v našem závěrečném utkání šanci zahrát si o celkové třetí místo proti druhému z pražských týmů ROS Praha. Pražanům stačila na třetí místo remíza. K naší smůle nám nejenom v tomto utkání, ale v celém turnaji vázla koncovka.Velké množství neproměněných šancí nás stálo lepší umístění. Kdybychom v tomto zápase vedli po pěti minutách 3:0, nikdo by se nedivil. Hrálo se opravdu, jako o život. Nakonec jedna nešťastně tečovaná střela rozhodla o třetí příčce pro pražany a pro nás zbylo páté místo.
     Zlé jazyky mohou tvrdit, že je to neúspěch, ale že jsme se po úvodním „ knockoutu “ nevzdali a bojovali do závěrečného hvizdu rozhodčího se cení. A tradici v porážení pozdějších vítězů jsme také neporušili a kluci nebyli alespoň z konečného umístění tak zklamaní.
     V neděli jsme se na doporučení pana Demjana rozhodli navštívit přístavní městečko Volendam. Před tímto tzv. VIP městem je malá sýrová farma, do které jsme také zvědavě nakoukli. Po tom, co jsme se dozvěděli, jak se vyrábí slavné holandské sýry jsme byli pozváni na jejich ochutnávku a nákup. Ve vedlejším přízemním domku jsme shlédli výrobu tradičních holandských dřeváků. Procházka po pobřeží severního moře byla příjemnou relaxací. Někteří okusili místní čerstvé rybí speciality, jiní využili čas k nákupu suvenýrů pro své nejbližší. Po poledni jsme se vydali na dlouhou cestu domů.
autor: Kupčík Albert, Hexion Specialty Chemicals, a.s.

TJ KSNP Sedlec will organize futsal tournament in Amsterdam (HOL).

Date: 14.3.2009, start at 14.00 h.
Teams : 6 (4 x CZ, 2 x HOL)
Time : 1 x 15 min.

RESULTS:

AMSTERDAM
CUP 2009 
Ros
Praha
KV
Stars

ABN
Amro

Casa
blanca
Benatto
Praha
Hexion
Sokolov
Ros Praha (CZ) ***** 3:0 1:0 0:1 0:3 4:0
KV Stars (CZ) 0:3 ***** 1:3 0:5 0:4 1:1
ABN Amro (NL) 0:1 3:1 ***** 2:3 2:3 4:2
Casablanca (NL) 1:0 5:0 3:2 ***** 2:0 0:1
Benatto Praha (CZ) 3:0 4:0 3:2 0:2 ***** 3:1
Hexion Sokolov (CZ) 0:4 1:1 2:4 1:0 1:3 *****
FINAL RESULTS

1. Casablanca Amsterdam
2. Benatto Praha 
3. ROS Praha
4. ABN Amro
5. Hexion Sokolov
6. KV Stars

 Sporthal Gaasperdam Amsterdam

Sporthal Gaasperdam
Ravenswaaipad 5
1106 AW Amsterdam Zuidoost, Netherlands
+31 20 6977222

Fotogalerie: Amsterdam 2009

1 | 2 >>
/album/fotogalerie-amsterdam-2009/amster-logo-real-jpg/
/album/fotogalerie-amsterdam-2009/amsterdam-night-jpg/
/album/fotogalerie-amsterdam-2009/benatto-praha-2008-jpg/
/album/fotogalerie-amsterdam-2009/hexion-sokolov-2008-jpg/
/album/fotogalerie-amsterdam-2009/amsterdam-arena-jpg/
/album/fotogalerie-amsterdam-2009/amsterdam-red-light-district-jpg/
/album/fotogalerie-amsterdam-2009/amsterdam-red-district-jpg/
/album/fotogalerie-amsterdam-2009/amsterdam-hlg-2p-jgp-hlarge-jpg/
/album/fotogalerie-amsterdam-2009/amsterdam-coffee-sh-jpg/
/album/fotogalerie-amsterdam-2009/amsterdam-coffeshop-620-jpg/
1 | 2 >>

Vyhledávání

© 2012 www.OKstudio.eu . Všechna práva vyhrazena.